Premiera nowego systemu Microsoft Windows 8 została bardzo entuzjastycznie odebrana przez media i użytkowników. Prezentacje odbywały się równocześnie w kilku największych miastach na całym świecie, w tym w Paryżu i Nowym Jorku.

Strategia skupiała się na konsekwentnej komunikacji na tydzień przed premierą. Z tej okazji media otrzymały oryginalne zaproszenie na transmisję online. W dniu premiery zaproszeni do Nowego Jorku i Paryża dziennikarze relacjonowali ją na żywo. Zespół H+K zaprosił także wybranych dziennikarzy na dzień otwarty do showroomu Microsoft, w którym każdy mógł zobaczyć, jakie możliwości ma nowy system. Do dyspozycji gości byli eksperci, którzy przez cały dzień robili prezentacje systemu. Media lifestylowe miały specjalną, dedykowaną prezentację. System Windows 8 został zaprezentowany również podczas konferencji Microsoft Technology Summit, która odbyła się dwa dni po oficjalnej premierze.

W ciągu 5 dni działania zespołu H+K wygenerowały ponad 200 publikacji w mediach. 6 dziennikarzy wzięło udział w premierze w Nowym Jorku i Paryżu, znacznie więcej obejrzało transmisję online. Na dzień otwarty przybyło 23 przedstawicieli mediów, eksperci udzielili 7 wywiadów, a na spotkaniu lifestylowym pojawili się przedstawiciele 6 kluczowych tytułów. Informacja na temat nowego produktu Microsoft znalazła się na pierwszej stronie drukowanego wydania Gazety Wyborczej. Łącznie od dnia premiery pojawiło się kilkaset publikacji.

Privacy Policy

We have updated our Privacy Notice for this website. Please click below to review.

View Privacy Policy