Od 21 kwietnia 2015 Google w swojej mobilnej wyszukiwarce stosuje zmieniony algorytm, promujący strony przystosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Innymi słowy, każda strona internetowa, która nie jest mobile-friendly, może w efekcie znaleźć się na liście wyszukiwań niżej niż do tej pory. Co to oznacza? Klienci, którzy wcześniej docierali do Twojej firmy przez tę wyszukiwarkę, zwrócą uwagę na znajdującą się u góry rankingu konkurencję. Czy zatem wszystko stracone? Absolutnie nie!

1. Sprawdź czy Twoja strona jest mobile-friendly

To proste, możesz to zrobić z dowolnego komputera czy smartfonu. Wystarczy wejść na oferowany przez Google test zgodności z urządzeniami przenośnymi.

Po otwarciu okna wpisz adres strony, którą chcesz sprawdzić (na początek możesz spróbować „hkstrategies.pl”) i potwierdź, klikając „analizuj”. Mechanim może potrzebować kilkudziesięciu sekund, zanim wyświetli wyniki. Strona została zweryfikowana pozytywnie? Gratulacje! Nie masz się czego obawiać.

2. „Strona nieprzystosowana do urządzeń przenośnych”

Jeśli zobaczyłeś taki komunikat, w wynikach wyszukiwań Twoja strona będzie „traktowana” gorzej, niż pozostałe. W rezultacie, konsumenci poszukujący w sieci usług lub produktów, które oferujesz, nieświadomie pominą Twoją firmę.

By tego uniknąć:
+ skontaktuj się z administratorem Twojej strony;
+ sprawdź, czy Twój serwis hostingowy oferuje narzędzia, pozwalające w szybki sposób przygotować mobilną wersję większości stron (z reguły takie funkcje są dostępne za dodatkową opłatą);
+ lub napisz do nas na public.warsaw@hkstrategies.com. Dysponujemy zespołem, który dostosuje stronę do poprawnego wyświetlania na ekranach mobilnych.

Jeszcze w zeszłym roku penetracja smartfonów w Polsce przekroczyła 44% (za TNS OBOP). Warto więc pamiętać, że projektowanie responsywnych stron powinno być już dziś standardem, tak jak posiadanie strony internetowej czy adresu mailowego.

Privacy Policy

We have updated our Privacy Notice for this website. Please click below to review.

View Privacy Policy